Zgodnie z kalendarzem 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Tego dnia na ostatniej lekcji dziewczyny postanowiły przygotować swoim kolegom niespodziankę. Odśpiewały tradycyjne „Sto lat” i przedstawiły krótki program artystyczny. Ula – przewodnicząca samorządu klasowego odczytała fajny wierszyk w imieniu wszystkich dziewczyn. Następnie chętne koleżanki odczytywały kolegom zabawne wierszyki i życzenia. Widać, że chłopcy byli miło zaskoczeni. Oprócz programu artystycznego dziewczyny zachęciły kolegów do udziału w przygotowanych konkurencjach zręcznościowych. I tak, np. wszyscy chłopcy zmierzyli się w układaniu puzzli. Poradzili sobie bez trudu i zmieścili się w przewidywanym czasie. Kolejnym zadaniem było nawlekanie makaronu na sznurki i zrobienie korali dla wybranych koleżanek. Obdarowane koralami dziewczyny musiały nosić tak wytworną biżuterię do wieczora – hm… ciekawe, która dziewczyna to zrobiła? Na koniec zabawy, oczywiście w tajnym głosowaniu, dziewczyny wybrały MISTERA KLASY. Zaszczytny tytuł zdobył Paweł Kunca, który dostał pamiątkowy dyplom i koronę. Chłopcy dostali także upominki, piłkę nożną i coś śmiesznego – gąbki kąpielowe. Ciekawe tylko, co takiego przygotują na Dzień Kobiet. Muszą się nieźle postarać, bo potrzeby dziewczyn rosną wraz z wiekiem. Hm … szkoda, że to dopiero w marcu, ale cierpliwie będziemy czekać.
Klasa Ia wraz z wychowawczynią wzięła udział w dniach 18–19 września w zajęciach integracyjnych organizowanych przez pracowników Poradni Pedagogiczno–Psychologicznej. Te dwa dni pozwoliły nam się bliżej poznać, wspólnie pobawić, popracować i pokazać się z innej strony niż jesteśmy widziani na co dzień w szkole. Chociaż warsztaty trwały w piątek popołudniu i w sobotę jednakże uważamy, że nie był to czas stracony.
W dniach 18-20 września 2009 r., odbył się już po raz czternasty – tym razem w Koszalinie – Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania. Do tej pory organizatorami tego festiwalu byli na zmianę Polacy i Niemcy, (obecnie sprawdza się możliwość zorganizowania imprezy również w Szwecji (Skanii)). Ideą przewodnią każdego Festiwalu było i jest zacieśnianie współpracy młodzieży. Impreza od lat służy promocji wspólnych działań artystycznych i sportowych polsko-niemiecko-szwedzkiej młodzieży mieszkającej w Euroregionie Pomerania.
Bogaty program festiwalu umożliwił wszystkim uczestnikom połączenie zabawy i nauki podczas odbywających się wielu warsztatów artystycznych; graffiti, wokalnych, muzycznych, dziennikarskich, tanecznych oraz licznych koncertów i prezentacji. Jedyną grupą reprezentującą Świnoujście był Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Czteroosobowy zespół taneczny w składzie Angelika Mączewska, Paulina Pleszkun, Gracja Litwiniec, Anna Szczucka. Udział w festiwalu był dla uczennic dużym wyróżnieniem. Grupa zaprezentowała swoje umiejętności taneczne do dwóch utworów muzycznych. Dziewczęta po raz pierwszy występowały przed tak liczną publicznością i pomimo tremy wypadły wyśmienicie. Po własnym występie wiedziały już co przeżywają za kulisami inni uczestnicy, więc razem z koszalińską publicznością i innymi uczestnikami festiwalu brawami dodawały im otuchy. Po długich tanecznych występach wieczorem był czas na koncerty, wymianę wrażeń, emocji i zacieśnianie znajomości.
W ciągu tych kilku dni trwania XIV Festiwalu Młodzieży panowały twórcze klimaty i znakomita atmosfera. Był to czas zabawy i nauki, sportowych zmagań, współzawodnictwa fair play, poznawania kultury sąsiedniego państwa, rozwijania nowych pomysłów, zawierania znajomości.
Koszalin oszalał! Żywiołowe koncerty pobudziły ducha miasta. Wszystkiemu przyświecał jeden cel: integracja młodych ludzi, którzy w niedalekiej przyszłości będą gospodarzami tego zakątka wspólnej Europy.
W sobotę 19.09.2009r. odbyło się ognisko integracyjne dla dzieci i rodziców kl. Iie. Oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek były także gry i zabawy. Odbyły się również zawody rodzice kontra dzieci - zakończone remisem!
Na szczęście pogoda dopisła więc i humory także. Bawiliśmy się świetnie.
Dnia 19 września 2009 roku wzięliśmy udział w V Rekreacyjno-Turystycznym Międzyszkolnym Rajdzie Żeglarsko-Kajakowym po rozlewisku Starej Świny. Było wspaniale. Po uroczystym rozpoczęciu rajdu zostaliśmy przydzieleni do różnych jednostek pływających. My mieliśmy przyjemność zostać załogą jachtu „HALSZKA”, której kapitan zabrał nas na ponad dwugodzinny rejs po rozlewisku Starej Świny. Słoneczko świeciło, woda leniwie uderzała o burty, jacht płynnie przechylał się z prawej burty na lewą, a pan Kapitan opowiadał nam ciekawe historie przeplatane wiedzą z zakresu żeglarstwa. Troszeczkę było nam żal, że co miłe szybko się kończy i trzeba było opuścić pokład gościnnego kapitana. Na pocieszenie mogliśmy teraz pomyśleć o czekającej nas uczcie przy kotle z grochówką i kiełbasce pieczonej przy ognisku. Na koniec gdy już wszyscy wrócili z rejsu i zaspokoili głód, siedząc dookoła ogniska, uczestniczyliśmy w pogawędce dotyczącej Rozlewiska Starej Świny. Przekazaliśmy uczestnikom rajdu przygotowane przez nas prace na temat regionu. Było nam bardzo miło gdy na koniec otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w rajdzie, w kategorii szkół podstawowych.
Przedstawicielami naszej szkoły w V Rekreacyjno-Turystycznym Międzyszkolnym Rajdzie Żeglarsko-Kajakowym po rozlewisku Starej Świny były wspaniałe dziewczyny z klasy VI a, czyli my: Agata Piotrowska, Zuzanna Sierpińska i Natalia Walerian.
W organizację imprezy stworzonej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej włączą się niemal wszystkie placówki edukacyjne w Świnoujściu. Nie mogło tam zabraknąć również nas!
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbędą się spotkania z doradcami zawodowymi, dni informacji zawodowej, targi szkół, porady i konsultacje. Planuje się także zorganizowanie giełdy zawodów i dni otwartych w szkołach. Wszystko to ma służyć promowaniu działań na rzecz szeroko pojętego rozwoju kariery. Imprezy w ramach OTK będą trwały przez cały rok szkolny. A już 7 października gimnazjaliści z naszej szkoły spotkają się z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy.
Honorowy Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na stronę: www.tydzienkariery.pl
Dnia 13.09.09.r. 11.15 delegacja naszej szkoły w składzie Anna Szczucka, Gracja Litwiniec i Kacper Kaja wraz z opiekunem SU panią Mirosławą Nowak złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Zesłańców Sybiru. Mimo deszczowej pogody przy pomniku zgromadziły się licznie delegacje Władz Miasta, żołnierzy 8 Flotylli Wybrzeża, związków kombatanckich, harcerzy oraz świnoujskich szkół. Wartę honorową przy pomniku w tym dniu pełnili żołnierze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz świnoujscy harcerze.
W południe 1 września rozpoczęły się miejskie uroczystości upamiętniające 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obok włodarzy miasta, wojskowych, kombatantów, przedstawicieli organizacji społecznych i zakładów pracy znaleźli się uczniowie. Dyrekcja ZSP nr 4 w towarzystwie uczniów naszej szkoły oddała hołd bohaterom Września składając pamiątkowy wieniec pod pomnikiem na placu Słowiańskim.
W ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się apele z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.
9:00 - 9:30 - klasy 0-3
10:00 - 10:30 - klasy 4-5
11:00 - 11:30 - klasy 6 i gimnazjum.
Na apelach pani dyrektor Anna Michałowska-Głuszek przekazała życzenia dobrego roku szkolnego 2009 - 2010 całej społeczności szkolnej. Istotnym elementem uroczystości były wspomnienia związane z 70. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej. Wiemy, że uczniowie naszej szkoły będą zawsze pamiętać o poległych i walczących za ojczyznę.