29 listopada uczniowie klas Id, IIb i IIIb mieli możliwość obejrzeć kolejny spektakl prezentowany przez Internetowy Teatr. Tym razem były to przygody misia Tymoteusza, który znalazł jajo kukułki i postanowił się nim zaopiekować. Niedźwiadek razem ze swoim tatą próbował znaleźć gniazdko dla porzuconego jajka. Niestety nie było to takie proste, ponieważ Lisica, kokietując i kusząc próbował zniweczyć ich plany.
Przedstawienie pt. „Tymoteusz wśród ptaków” emitowane było bezpośrednio z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.
Spektakl wzbudził ogromne emocje u dzieci, które bardzo zaangażowały się i ostrzegały bohaterów przed złą lisicą.
Jak co roku 25 listopada, w szkolnej czytelni nasze Pierwszaki uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na małych gości czekało wiele niespodzianek i zadań.
Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi przytulankami wysłuchali niezwykłą historię ukochanego przez wszystkich misia, wspólnie zatańczyły i zaśpiewały „Stary niedźwiedź mocno śpi”, ułożyły rozsypani obrazkowe, „naprawiały” misiaczki, próbowały również swoich sił w zbieraniu wykałaczek za pomocą dużej rękawicy najgrzeczniejsi posmakowali pysznego miodku. Oglądając prezentację multimedialną poznały zwyczaje niedźwiedzi żyjących na wszystkich kontynentach.
Na koniec uroczystości każdy spróbował pysznych słodkości.
Na sali gimnastycznej ZSP nr 4 odbyło się w czwartek 21 listopada, spotkanie z reprezentantką Polski w kolarstwie, trzykrotną srebrną medalistką paraolimpiady w Londynie ANNĄ HARKOWSKĄ oraz jej trenerem Marianem Kowalskim.
Ania to nieugięta zawodniczka, „fighterka”, kobieta twarda, lecz niepozorna - można powiedzieć stworzona do sportu. Spotkała się z uczniami, by przybliżyć tę mało popularną dyscyplinę w Polsce, jaką jest kolarstwo. Zachęcała do jej trenowania. Mówiła o początkach swojej kariery zawodowej, kontuzjach, kosztach związanych z uprawianiem sportu, swoich największych osiągnięciach, rywalkach, treningach, diecie i w ogóle o kolarstwie „od kuchni”. Zgromadzeni uczniowie bardzo uważnie i z zainteresowaniem słuchali opowieści niezwykłego gościa.
Zawodniczka zaprezentowała formę treningu w domu oraz sprzęt sportowy, na którym trenuje. Pokazała najcenniejsze dla niej medale. Podczas zaprezentowanego filmu, jeszcze nigdzie nieemitowanego, mogliśmy jeszcze raz razem przeżyć jej sukcesy z Olimpiady w Londynie 2012. Wszyscy bili brawa i słuchali z zaciekawieniem. Niecodzienni goście chętnie odpowiadali na przygotowane pytania. Ania mówiła również o zmaganiach z przeciwnościami losu i wyboistej drodze do sukcesu. Nie miała łatwo, bo przecież treningi to też wyrzeczenia. Jednak charakter zawodniczki, optymizm, ciężka praca, wola walki, wytrwałość, wsparcie trenera i bliskich sprawiły, że mimo poważnych upadków oraz kontuzji nadal robi to co kocha. My możemy podziwiać jej upór i konsekwencję w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu.
Dziękujemy Ani i towarzyszącym jej osobom za miłe i pouczające spotkanie i życzymy wielu kolejnych sukcesów.
Ważniejsze sukcesy Anny Harkowskiej:
Srebrny medal - tor 3000m, PARAOLOMPIADA LONDYN 2012r.,
Srebrny medal - jazda indywidualna na czas, PARAOLOMPIADA LONDYN 2012r.,
Srebrny medal - start wspólny, PARAOLOMPIADA LONDYN 2012r.,
Vice-mistrzostwo Świata – szosa, DANIA 2011r.,
Vice-mistrzostwo Świata - jazda na czas, DANIA 2011r.,
Mistrzostwo Polski - Kolarstwo Górskie 2011r.,
Vice-mistrzostwo Świata - CANADA 2010r.,
Vice-mistrzostwo Świata - jazda na czas, CANADA2010r.,
I miejsce – Piacenza ITALIA UCI 2010r.,
II miejsce Puchar Świata Segovia HISZPANIA UCI 2010r.,
Brązowy medal Mistrzostw Świata - tor 500m, MENCHESTER 2009r.,
Brązowy medal Mistrzostw Świata - tor 300m, MENCHESTER 2009r.,
MISTRZOSTWO POLSKI - Drużynowo 2009
Do 7 grudnia zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszego gościa do dobrowolnego wpłacania, dowolnej kwoty na rehabilitację Ani.
Pomóżmy jej w powrocie do sprawności, eliminacji możliwego bólu i spełnianiu marzeń, by cieszyć się razem z nią jej kolejnymi sukcesami. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie:
http://www.siepomaga.pl/f/wchodzewto/c/998
11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znowu pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.
W dniu 8 listopada uczniowie klas młodszych naszej szkoły uroczyście uczcili apelem nadchodzące Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane, z przyczepionym kotylionem w barwach narodowych, stawili się na apelu poruszającemu tematykę tego ważnego dla nas Polaków Święta. Uczniowie klasy IIb poprzez wiersze, scenki oraz pieśni ukazali historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Pełen powagi nastrój pokazał, że uczniowie z klas I - III rozumieją jak ważna jest niezależność i niepodległość naszego państwa i ile zawdzięczamy dawnym bohaterom dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.
7 listopada nasi gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia kolejnej propozycji Internetowego Teatru TVP. Tym razem telewizja udostępniła dla chętnych szkół bezpłatną transmisję internetową na żywo, spektaklu pt. "Antygona" Sofoklesa w transkrypcji Helmuta Kajzara i w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. wystawianego na deskach Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach.
Tytułowa bohaterka dramatu jako symbol buntu, śmiałości i odwagi wzbudziła duże zainteresowanie widzów. Postaci pojawiające się na ascetycznej scenie nadały atmosferę grozy i zadumy. Prowokowały do przemyśleń nad sobą, swoim postępowaniem i wartościami.
W czwartek 7 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas pierwszych, wychowawczynie i rodzice. Dzieci zaprezentowały umiejętności aktorskie i wokalne. Na wstępie każda z pięciu klas pierwszych przedstawiła się recytując kolejne zwrotki wierszyka „Raz, dwa trzy, teraz my”. Następnie prowadząca sprawdziła znajomość kodeksu uczniowskiego. Dzieci odpowiadały na pytania unosząc kolorowe lizaki – zielony i czerwony. Wielu radosnych przeżyć dostarczyło krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę 1a i 1e „ O Jasiu, pszczole i dzięciole”. Mali aktorzy zaprezentowali się w kostiumach na tle kolorowej dekoracji lasu. Wesołe piosenki w wykonaniu wszystkich pierwszaków były miłym przerywnikiem. Pod koniec części artystycznej dzieci złożyły obietnice i odgadywały czytane przez wychowawczynie zagadki. Jednak największym przeżyciem dla dzieci i rodziców było niewątpliwie ślubowanie na sztandar szkoły i „ Pasowanie na ucznia”, którego dokonały panie: dyrektor Agnieszka Adamczyk i wicedyrektor Elżbieta Kubicka. Uczniowie poszczególnych klas odebrali z rąk pani dyrektor akty nadania sal lekcyjnych i odcisnęli na nich swoje kciuki. Dzieci podziękowały rodzicom i wyraziły wdzięczność za przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu. Na koniec uczniowie otrzymali maskotki - kolorowe misie oraz słodycze. Uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną, po której wszyscy udali się do klas na rozdanie upominków.