W drugą rocznicę swego wyboru na Stolicę Piotrową - Ojciec Święty Franciszek ogłosił, iż nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
W niedzielę 17 kwietnia po Mszy świętej o godz. 13-tej, dzieci z grupy liturgicznej- przedstawiły MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY O MIŁOSIERDZIU BOŻYM na podstawie Dzienniczka Siostry Faustyny.
Słowa rozważań i śpiewane pieśni, pomogły przeżyć rozmodlonym wiernym jeden z największych przymiotów Boga w przekonaniu, że Kościół głosi prawdę o miłosierdziu Boga objawianą w ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Chrystusie.
Obraz, który Pan Jezus kazał Siostrze Faustynie namalować, ma być nie tylko przedmiotem kultu i narzędziem rozdzielania łaski, ale przede wszystkim ma on być znakiem przypominającym żądanie miłosierdzia. To żądanie jest kategoryczne: „...bo nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków. Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia, w jakikolwiek sposób nie dostąpi miłosierdzia w dzień sądu...”
Miłosierdzie – daje szansę spełnienia dobrego uczynku, każdego dnia. W drodze do pracy, w szkole, na uczelni, za kierownicą, w sklepie, na klatce, wszędzie, gdzie spotyka się drugiego człowieka. Może nie trzeba jakiegoś wielkiego poświęcenia i odmawiania sobie, może wystarczy jeden miły gest, jeden uśmiech, by stać się dla kogoś prawdziwym świadectwem Bożego Miłosierdzia tu i teraz.
Nie zamykajmy oczu na potrzeby bliźnich, zwłaszcza w naszych rodzinach czy sąsiedztwie. Czasami wystarczy tak niewiele, by dać komuś potrzebującemu naprawdę dużo. Przecież każdy z nas jest wezwany do bycia Apostołem Miłosierdzia.
Tuż po sprawdzianie szóstoklasisty nasi gimnazjaliści wraz z opiekunem Samorządu p. Małgorzatą Kołaską oraz p. Pauliną Kuś wyruszyli do świnoujskich podstawówek, by zachęcić przyszłych absolwentów do podjęcia nauki w naszej szkole. Zaprezentowali krótki film ukazujący walory Czwórki oraz przybliżyli ideę integracji i klas integracyjnych.
W piątek 8 kwietnia uczniowie klas 2 już po raz szósty spotkali się na Baśniowej Nocy. Zabawa rozpoczęła się około godziny 19.30. Jako pierwsze bajeczki czytały zaproszone panie czyli pani dyrektor Agnieszka Adamczyk oraz pani Wiesława Osikowska. Dzieci cofnęły się również w czasie gdyż specjalnie dla nich bajeczki wyświetlane były za pomocą rzutnika używanego za czasów młodości ich rodziców a czasem nawet dziadków. Następnie zaprezentowały się uczniowie z klasy 2f oraz zespół z Miejskiego Domu Kultury Atu Małe. Chwilę strachu przeżyły dzieci, kiedy na naszą scenę wniesione zostały kartonowe trumny a z nich w rytm muzyki wyskoczyły trzy fantastyczne dziewczyny. Drugoklasiści zainspirowani pokazami tanecznymi z ogromną ochotą wzięli udział w tańcu Zumba. W końcu kiedy już było tak bardzo ciemno, czyli około godziny 23 nadszedł ten moment na który wszyscy czekali. W całej szkole zgasły światła. Klasy według wyznaczonej kolejności wychodziły na ciemny korytarz szkoły. Tam witała je czarodziejka, która miała dla nich informację. Każda klasa musiała wyszukać w na terenie całej szkoły 6 rebusów, 3 komnaty z zadaniami, pokonać tor przeszkód, a na koniec odnaleźć zaczarowaną komnatę tajemnic. Wszyscy uczniowie byli dzielni i wykonali zadania, dlatego spotkała ich zasłużona nagroda czyli słodki poczęstunek. Zmęczeni zwiedzaniem szkoły udali się do swoich klas, gdzie przygotowane były miejsca do spania i oglądania bajek.
Dziękujemy wychowawcom klas drugich oraz uczennicom klasy 2 gimnazjum za obecność i pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej zabawy dla dzieci.
Magdalena Bortnowska Anna Dziuba Magdalena Wojciechowska
6 kwietnia 2016r uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez koleżanki z klasy 3c:
- Patrycję Pyclik w roli Śnieżki,
- Lenę Zarzekę jako Książkę,
- Oliwię Wolanin /Natalę Czerniawską w roli Czerwonego Kapturka,
- Justynkę Francuzik jako Kota w butach
Po obejrzeniu przedstawienia, zgromadzeni w bibliotece uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, że będą kochać i szanować książki. Za pomocą gęsiego pióra zebrani pasowani zostali na czytelników Biblioteki Szkolnej i wypożyczyli pierwszą książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorowe zakładki
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.